Zadłużenie w BIK

Zadłużenie bardzo często powstaje w sposób przypadkowy i niezamierzony. Wielokrotnie spotykaliśmy się z sytuacjami, kiedy potencjalny kredytobiorca o dużej zdolności kredytowej, posiadał “długi” o niewyobrażalnej wielkości… 5 zł. Jego powodem najczęściej była zwykła pomyłka podczas robienia przelewu czy pominięcie jednej raty.

Wiele osób uważa, że branie rzeczy na raty zwiększy im zdolność kredytową, co nie do końca jest prawdą. Z jednej strony regularne spłacanie zadłużenia może być pozytywnie odebrane przez bank. W końcu potencjalny kredytobiorca udowadnia, że jest w stanie co miesiąc spłacać określoną kwotę pieniędzy. Jednak z drugiej strony tę samą sytuację bank może zinterpretować odwrotnie. Wystarczy, że przedstawiciel banku zada sobie pytanie – co się stanie, gdy wspomniany kredytobiorca będzie musiał naraz spłacić całą należność? Czy spłacając pozostałe 1500 zł za laptopa, będzie w stanie zapłacić jeszcze 1000 zł raty kredytu hipotecznego?

Dlatego jeśli myślisz o kredycie i rozważasz, by wziąć coś na raty, żeby podbudować sobie zdolność oraz wiarygodność, rekomendujemy Ci rozwiązanie pośrednie. Wystarczy, że weźmiesz kartę kredytową z małym limitem, np. 500 zł. Tym sposobem co miesiąc będziesz miał okazję spłacać powstające zadłużenie (z tej karty oczywiście będziesz musiał korzystać), a jednocześnie nie będzie ono na tyle duże, żeby mogło zagrażać Twojej zdolności.

Zobacz też:

Współpraca – dowiedz się dlaczego warto z nami współpracować

FAQ – odpowiadamy na pytania zadawane przez początkujących Inwestorów

Inwestycje – dowiedz się, na której z nich osiągnęliśmy ROI wysokości 42%