3 powody dlaczego warto inwestować w nieruchomości 

Lato, piękna pogoda. Właśnie się przebudziłeś. Wstajesz, idziesz pod prysznic, wraz z żoną i dziećmi jesz śniadanie, wychodzisz do pracy. Po drodze po raz kolejny dziękujesz losowi, że w końcu robisz to, co lubisz. To nie tak, że poprzednia praca była jakoś bardzo zła, ale nie była też szczytem Twoich marzeń. Natomiast teraz… no cóż, lepiej trafić się nie mogło. Poza tym w końcu nie musisz zostawać po godzinach i masz mnóstwo czasu dla swojej rodziny oraz przyjaciół. „Może pójdę na kurs fotografii, o którym kiedyś marzyłem?” Jeszcze niedawno pomyślałbyś, że Cię na to po prostu nie stać. Na szczęście to już jest przeszłość.

Brzmi jak marzenie, owszem. Ale to marzenie może w ciągu kilku lat stać się Twoją rzeczywistością. Zapewne istnieje kilka dróg, jak je spełnić, my znamy jedną z nich – INWESTOWANIE W NIERUCHOMOŚCI. Czy jest ona prosta? Na pewno nie. Trzeba się nieźle napracować, aby dojść do punktu, w którym poczujesz się wolny finansowo. Czy warto nią pójść? Tak! Drogi Czytelniku, poznaj 5 powodów dlaczego warto inwestować w nieruchomości:

Inwestując w nieruchomości możesz osiągać bardzo wysokie stopy zwrotu

Słyszałeś kiedyś o człowieku, który dorobił się dzięki lokatom bankowym? No właśnie. Lokaty takie oprocentowane są na poziomie średnio 2-4% w skali roku. Brzmi nie najgorzej, jednak gdy odliczysz od tego wszelkie koszta związane z utrzymaniem tej lokaty, prowizje dla banku itp., otrzymasz stopę zwrotu nie wyższą niż 1,5%.

W przypadku nieruchomości w przeważającej mierze to od Ciebie zależy, ile zarobisz na danej inwestycji, a zwroty sięgają nawet 40% (lub więcej!). Jak to możliwe? Wpływ na tak wysokie zwroty ma wiele czynników, do których m.in. należą: wybór odpowiedniej nieruchomości, negocjacje, lokalizacja, przystosowanie nieruchomości do wynajmu bądź sprzedaży.

Inwestycje w nieruchomości postrzegane są jako jedne z najbezpieczniejszych form lokowania kapitału

Dlaczego? Ponieważ w dużej mierze opierają się na przemyślanej strategii oraz obliczeniach. Zanim wejdziesz w ten świat, powinieneś go dobrze poznać. Dowiedzieć się, w jakie obiekty najlepiej inwestować pieniądze, jak wygląda proces kupna-sprzedaży nieruchomości, jakie są wymagane dokumenty itd. Następnie musisz nauczyć się jak obliczać stopę zwrotu, jakie dodatkowe koszta należy uwzględnić podczas transakcji, znać wszelkie niebezpieczeństwa czyhające na rogu oraz wiedzieć jak z nimi walczyć. Zanurz się w ten świat, poznaj go od podszewki, a będziesz mógł zacząć spokojnie myśleć o pierwszej inwestycji.

Inwestycje są dostępne na wyciągnięcie ręki

Wiele osób uważa, że najlepiej jest inwestować w dużych miastach. W takich, gdzie są duże ośrodki akademickie. Po pierwsze dlatego, że przecież ci studenci muszą gdzieś mieszkać. Po drugie – po studiach znaczna część z nich zostanie w mieście w poszukiwaniu pracy.

Owszem, zgodzimy się, że w takich miejscach najwięcej osób lokuje swoje pieniądze. Czy zatem w mniejszych miejscowościach nie opłaca się inwestować w nieruchomości? Pod tym na pewno się nie podpiszemy! Zapamiętajcie jedno: inwestować można wszędzie, bez względu na takie czynniki, jak liczba mieszkańców czy ilość uczelni wyższych. Jako przykład, możemy przytoczyć Wam sytuację, która wydarzyła się w 2015 roku – Liszki, mała podkrakowska miejscowość, w której żyje ok. 17 tys. ludzi. W nasze ręce wpadła oferta mieszkania w kwocie niecałych 100 tys. (po sprawdzeniu okazało się, że była to cena rynkowa). Przystąpiliśmy do negocjacji, podczas których udało nam się zbić cenę o… 30 tys. Widzisz już, co mamy na myśli mówiąc, że inwestować można wszędzie?

Zacznij inwestować – potem będzie tylko łatwiej

Załóżmy, że na chwilę obecną zarabiasz 5000 zł netto i chcesz kupić swoje pierwsze mieszkanie pod wynajem. Pomyślnie przechodzisz procedurę kredytową i bank udziela Ci pożyczki w wysokości 180 tys. zł. Zakupiona przez Ciebie kawalerka ma 30 m2 – wynajmujesz ją młodej parze za 1100 zł miesięcznie. Rata kredytu wynosi 900 zł, co oznacza, że dla Ciebie pozostaje 200 zł. Od tej chwili zarabiasz nie 5000 zł, lecz 5200 zł. Za 6 miesięcy starasz się o kolejny kredyt… Widzisz do czego to zmierza?

Nieruchomości, nieruchomości… wszędzie nieruchomości!

Rozejrzyj się dookoła. Mieszkania, domy, działki biura… Potencjał rynku jest ogromny, a możliwości niewyczerpane. Opcji inwestycyjnych jest wiele, wystarczy nauczyć się je wykorzystywać. Chodzą Ci po głowie jakieś pytania? Zajrzyj na naszą stronę FAQ. Chcesz z nami porozmawiać? Czekamy na Ciebie!

Przeczytaj: Jak inwestować w nieruchomości?

Zobacz też:

Poradnik – wyjaśniamy wszelkie problematyczne kwestie związane z inwestowaniem w nieruchomości

FAQ – odpowiadamy na pytania zadawane przez początkujących Inwestorów

Inwestycje – dowiedz się, na której z nich osiągnęliśmy ROI wysokości 42%

Kontakt
SunStreet Investment Sp. z o.o.
ul. Generała Józefa Sowińskiego 2/5,
31-524 Kraków
biuro@sunstreetinvestment.pl
730 173 031, 600 777 296, 600 337 407
SunStreet Investment Sp. z o.o., 
os. Albertyńskie 22/82, 31-853 Kraków
NIP: 678-316-33-06, REGON 363877510,
Kapitał Zakładowy 18 000,00 zł
Sąd Rejonowy w Krakowie, XI Wydział Gospodarczy
KRS 0000643359